Asi každý, kdo se jen trochu zabývá numerologií, vám řekne, že sedmička je jedním z nejdůležitějších čísel vůbec. Je považována za vyjádření dokonalosti a za šťastné znamení. Kdo má ve jméně ukryto toto číslo, ať již jako počet písmen u jména či příjmení, bude mít údajně štěstí.
Kde však má víra ve zlatá čísla sedm VIP Čísla kořeny? Odkud se vlastně vzala, a proč tomu tak je? Pro odpověď se musíme podívat hluboko do minulosti.
Již naši předci věděli, že jeden oběh planety, tedy rok, je možné rozdělit na 52 dílů po sedmi dnech. Také ji často vídávali v přírodě – ovoce na hroznu je často v tomto počtu, máme květiny jako sedmikráska nebo i brouky jako je slunéčko sedmitečné, které mají tuto číslici už ve svém jméně.
Pojmenovány byly samozřejmě později, a je to typické pouze pro češtinu. Například naše beruška, tedy slunéčko sedmitečné, se například v angličtině nazývá Ladybug, tedy spojením slov Lady, což znamená dáma, a bug, tedy brouk. Je to poněkud ironické pojmenování, když uvážíme, že jde o jednoho z největších predátorů hmyzí říše. Každopádně po sedmičce ve jméně ani stopy.
Co však bylo nutné poukázat je to, že již naši předkové si všímali, že toto číslo najdou v mnoha věcech. A to přenesli do svých děl a mytologií. Všichni známe pořekadlo „sedmé nebe“ jako vrchol blaha, Bůh stvořil svět za sedm dní. V nejrůznějších náboženstvích světa najdeme mnoho podobných příkladů.
A od toho byl již jen kousek k tomu, aby se sedmička stala jedním z největších a nejstudovanějších předmětů numerologie. Jak již bylo řečeno, jedná se údajně o nejdokonalejší číslo, které popisuje i samotnou existenci.
Jak je tomu však ve skutečnosti? Věřte, že sedmička, ani žádné jiné číslo, nemá žádné magické ani jiné vlastnosti. Jedná se pouze o počet, nic jiného. A pokud jde o to, že ji tak často vídáme v přírodě, pak to vyplývá z fyzikálních a evolučních zákonů. Nic jiného v tom nehledejte.